مصاحبه کاری موفق

مصاحبه کاری موفق و عوامل تاثیر گذار

گروه سایت آزمون ها ۱۰ مورد از مهم ترین و کاربردی ترین عواملی که در مصاحبه کاری موفق تاثیر گذار است را جمع آوری کرده است :

اشتیاق

  1. باید بدانید که هر چه بیشتر در مورد مهارت ها و تواناییی های خود با اشتیاق صحبت کنید در نظر فرد مصاحبه کننده و همچنین کارفرما با انگیزه تر به شمار می روید.

پاسخ سریع

۲٫در پاسخگویی به سوالات کارفرما زیاد مکث نکنید چون ممکن است این تصور پیش بیاید که نسبت به پاسخگویی مردد و حتی بی میل هستید.

خود داری از بازگویی تجربیات بد

۳٫سعی کنید در جلسات مصاحبه از تجربه های منفی که احیانا در موقعیت های قبلی داشته اید صحبتی نکنید.

اعتماد بنفس

۴٫اگر فرد مصاحبه گر از شما در مورد  نقاط ضعف احتمالی که در رزومه شماست من جمله معدل پایین یا … سوالی کرد خود را نبازید و عکس العمل تندی از خود نشان ندهید.

رزومه

۵٫برای مصاحبه کاری موفق بهتر است از کل رزومه ای که ارائه دادید یک خلاصه در ذهن داشته باشید تا در صورت نیاز موقعیت خود را هر چه بهتر در ذهن کارفرما تثبیت نمایید.

آگاهی از فعالیت شرکت

۶٫سعی کنید قبل از روز مصاحبه اطلاعاتی در رابطه با وضعیت و فعالیت های انجام شده در موسسه یا شرکت مورد نظرتان به دست اورید.

آراستگی

۷٫باید مطمئن باشید که در روز مصاحبه وضعیت ظاهری و پوششی مناسبی دارید.رعایت این نکته میتواند تاثیر به سزایی در ذهن کارفرما داشته باشد.

نظم

۸٫نکته بسیار مهمی که در روز مصاحبه جهت دستیابی به مصاحبه شغلی موفق  باید به آن توجه نمایید حضور به موقع در محل مقرر است.این نکته نشان دهنده نظم و انظباط شخصی شما و اهمیت دادن به کار آینده تان می باشد.

تاثیر عملکرد در مصاحبه شغلی موفق

۹٫در بسیاری از موارد چگونگی عملکرد رفتاری شما در روز مصاحبه سهم مهمی در تصمیم گیری کارفرما خواهد داشت.

تشکر

۱۰٫سعی کنید در پایان مصاحبه با جملاتی زیبا از مصاحبه کننده قدردانی و تشکر نمایید.

برای آمادگی بیشتر می توانید سوالات رایج استخدامی را از طریق این لینک مطالعه کنید .قطعا در مصاحبه شغلی موفق کارجویان تاثیر زیادی خواهد داشت.

 

محصولات مرتبط :

نمونه سوال مصاحبه استخدامی بانک مسکن

نمونه سوال مصاحبه استخدامی بانک سپه

نمونه سوال مصاحبه استخدامی بانک ها

نمونه سوال مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش

نمونه سوال مصاحبه استخدامی مهندس کامپیوتر

نمونه سوال مصاحبه استخدامی حسابداری

نمونه سوال مصاحبه استخدامی مهندس برق

مصاحبه کاری موفق

مصاحبه کاری موفق