نحوه نوشتن رزومه شغلی

نحوه نوشتن رزومه شغلی موضوعی است که شاید هزاران نفر در ایران بخاطر عدم آشنایی با آن موقعیت خوب شغلی خود را از دست داده باشند در نتیجه تصمیم گرفتیم آموزش جامع و کامل نحوه نوشتن رزومه شغلی را برای کارجویان عزیز آماده کنیم.

پیشنهاد سایت آزمون ها :

اگر کارجویان عزیر ابتدا نمونه سوالات آزمون استخدامی ها به همراه جواب تشریحی که درسایت آزمونها قرار داده ایم را بادقت مطالعه کنند سپس در امتحان شرکت کنند قطعا در مرحله اول قبول خواهند شد مخصوصا آزمون استخدامی بانکها سپس نحوه ی نوشتن رزومه شغلی مطالعه و براساس رزومه های آماده که در سایت گذاشتیم رزومه خود راتکمیل کند سپس قبل از مصاحبه مطالب راجع به نحوه مصاحبه موفق کاری را بیاموزند قبولی آن ها را در استخدامی مربوطه تضمین خواهیم کرد

رزومه چیست؟

رزومه در واقع یک معرفی نامه محسوب می شود که در قالب گزارشی چند صفحه ای بنا به نیاز و درخواست محل کار مورد نظر با رعایت تمامی نکاتی که در ذیل این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد ارائه می شود.

توجه کافی به تمامی نکاتی که در زیر ذکر می شود در نحوه نوشتن رزومه شغلی موثر بسیار تاثیر گذار است.

دلیل اهمیت رزومه

دلیل یادگیری نحوه نوشتن رزومه شغلی چیست؟ چه اهمیتی دارد که رزومه نویسی را یاد بگیریم؟

قبل از آموزش و فراگیری نحوه نوشتن رزومه شغلی بهتر است بدانیم که امروزه با توجه به شرایط بازار کار موجود و خیل عظیم فارغ التحصیلان جویای کار، اهمیت توجه به نکات مهم برای تهیه یک رزومه خوب و جالب توجه مشخص خواهد شد.

کارفرمایان متقاضی نیروی کار نیز ترجیح می دهند که ابتدا خلاصه ای از توانایی ها و فعالیت های قبلی افراد جویای کار را مورد مطالعه و بررسی قرار دهند تا از بین این افراد به مصاحبه با آن هایی که شرایط مورد نظرشان را دارند بپردازند و از این طریق در وقت و همچنین هزینه خود صرفه جویی نمایند.

پس با توجه به نکته فوق ما به اهمیت تلاش در جهت تهیه یک رزومه خوب پی می بریم.

باید دانست که در واقع غایت اصلی از نوشتن یک رزومه جلب نظر و توجه صاحبان کار و طی کردن اولین مرحله و رسیدن به مرحله بعدی یعنی مصاحبه حضوری است. می توان نتیجه گرفت نحوه نوشتن رزومه شغلی خوب و موثر یک هنر و توانایی است که می تواند شما را به راختی از هزاران رقیب متقاضی کار پیش بیاندازد.

نحوه  نوشتن رزومه شغلی

یک رزومه استاندارد شامل بخش های مختلفی می باشد:

اطلاعات فردی

سوابق تحصیلی

تجارب شغلی(در صورت وجود)

توانایی و مهارت های خاص(به طور مثال توانایی و میزان تسلط به زبان های مختلف)

موارد ذکر شده جز لزومات یک رزومه اند اما میتوان در ادامه ی موارد فوق به مواردی فرعی مانند عضویت در ارگان ها یا انجمن های خاص و همچنین جوایز کسب شده  علایق جنبی وحتی نحوه ی اشنایی با محل مورد نظر را بیان نمود.

اطلاعات فردی:

این نکته حائز اهمیت است که در رابطه با اطلاعات فردی می توان به مواردی من جمله:نام و نام خانوادگی فرد متقاضی به صورت کامل،اطلاغات شناسنامه ای مانند شماره شناسنامه و کارت ملی وسن، وضعیت تاهل و فرزندان،تلفن برای تماس ضروری و آدرس اشاره نمود.

سوابق تحصیلی:

این بخش یکی از مهم ترین قسمت های یک رزومه خوب و جز اصلی ترین بخش ها در نحوه نوشتن رزومه شغلی به شمار می رود.در این بخش بهتر است ابتدا از آخرین وضعیت تحصیلی خود و اندک اندک تمامی سوابق تحصیلی خود را شرح دهید.بهتر است در هر مقطع تحصیلی نام دانشگاه  و تاریخ ورود و خروج خود را ذکر نمایید.

تجارب شغلی:

در صورتی که متقاضی کار قبلا در رشته یا کار خاصی فعالیت داشته  است باید در این قسمت به شرح کامل محل کار قبلی و موضوع فعالیت خود و زمان همکاری  بپردازد.

نکته ای که باید در این بخش به آن توجه ویژه نمود این است که باید در صورت وجود تجربه شغلی سعی در پر رنگ تر کردن نقش خودتان در پیشرفت فعالیت های کار قبلی نمود.

توانایی ها و مهارت های خاص

در این بخش از رزومه افراد متقاضی باید به ثبت توانایی های خود در زمینه های مرتبط با کار مورد نظر(در صورت وجود)بپردازند و همچنین در مورد سطح تسلط خود به زبان های دیگر اشاره نمایید.

در صورتی که متقاضی کار  میتواند در رشته خاصی که که مهارت آکادمیک دارد گواهی معتبری ارائه دهند بهتر است به آنها اشاره نمایند.

نحوه نوشتن رزومه شغلی و مواردی که در بالا ذکر شد بخش مهمی از فرایند استخدامی کارجویان است به جند دلیل:

قضاوت:

نحوه نوشتن رزومه شغلی و نحوه نگارش رزومه شما در واقع مطالبی است که کارفرما می تواند با استفاده از آن شما را قبل از اینکه ببیند قضاوت کند.

معرفی خود:

با برجسته کردن عملکرد مثبت و کوچک وانمود کردن عملکرد منفی خود را فردی موفق معرفی خواهید کرد

تصمیم گیری:

زمانی که کارجویان برای مصاحبه شغلی حاضر می شوند اگر مصاحبه کننده فردی با تجربه باشد در پنج الی هفت دقیقه اول تصمیم می گیرد که آیا این فرد به درد سازمان می خورد یا خیر ! اما با فراگیری نحوه نوشتن رزومه شغلی موثر و خوب می توان تصمیم گیری کارفرما را حتی به قبل از مصاحبه موکول کرد.

دانلود رایگان رزومه شغلی

پس ازیادگیری نحوه نوشتن رزومه شغلی شما می توانید اطلاعات خود را در فرم های رزومه که به صورت رایگان قرار داده ایم وارد کنید تا رزومه زیبا و موثر داشته باشید جهت دانلود رزومه خام با پسوند داکیومنت از طریق این دکمهدانلود رزومه رایگان اقدام نمایید.

جهت استفاده از رزومه ساز رایگان می توانید از طریق این لینک وارد شوید.