نمونه یک رزومه کاری خوب

نمونه یک رزومه کاری خوب دارای ویژگی ها و خصوصیاتی است که رعایت کردن این ویژگی ها باعث می شود رزومه قوی ، کامل و خوبی را بنویسید در واقع رزومه نوشتن یک مهارت است که با مطالعه و دیدن چندین نمونه رزومه می توان رزومه خود را به یک نمونه رزومه کاری خوب تبدیل کرد

نکته مهم

اغلب افرادی که از شما مصاحبه می گیرند و یا مسول بررسی رزومه ها هستند رزومه کارجویان را با دقت نمی خوانند ، حداکثر زمانی که صرف مطالعه رزومه می شود تنها سی ثانیه می باشد!!! نکته قابل تامل دیگر این است که بسیاری از رزومه ها را در چند دقیقه اول به دست فراموشی می سپارند. حال هر چه سازمان بزرگ تر باشد تعداد رزومه ها و درخواست ها بیشتر در نتیجه تمرکز بر رزومه کم تر می شود.

راه حل:

باتوجه به مطالبی که در بالا ذکر شد چه کار باید کرد؟ آیا رزومه بخش مهمی نیست؟ برای اینکه رزومه ما دیده شود چه راه کارهایی وجود دارد؟

برای اینکه رزومه ما بین چندین هزار رزومه افراد مختلف برتر باشد و در ذهن کارفرما حک شود باید نکات مهمی را رعایت کنیم .

جهت دانلود رزومه رایگان از اینجا دانلود کنید دانلود رزومه کاری رایگان

نمونه یک رزومه کاری خوب

رعایت چندین نکته کوچک و به کارگیری آن ها در رزومه نویسی می تواند کمک شایانی به پیشبرد هر چه بهتر  این مرحله از روند کاریابی باشد.

نمونه یک رزومه کاری خوب باید ویژگی ها و شرایط زیر را داشته باشد:

منفی گویی:

۱-در روند زومه نویسی از منفی گویی بپرهیزید.چون ممکن است این کار باعث خراب شدن دید کارفرما نسبت به شخصیت شما شود.

زیاده گویی:

۲-زیاده گویی نکنید.سعی کنید فقط در مواقع ضروری مطالب را شاخه برگ دهید و به جزئیات بپردازید.زیاده گویی می تواند  باعث خستگی کارفرما و احیانا کنار گذاشتن رزومه شما بشود!

ابهام:

۳- نمونه یک رزومه کاری خوب خالی از ابهام است سعی کنید ابهامات را از بین ببرید.با خواندن چند باره رزومه خود(یا مشورت گرفتن از افراد با تجربه) متوجه خواهید شد که ممکن است سوالاتی در مورد بخش هایی از توضیحاتتان نیاز باشد.حال سعی کنید به دور از زیاده گویی ابهامات را برطرف نمایید.

اغراق:

۴-اغراق نکنید.بهتر است که نشان دهید از ابتدای کار احتمالی آینده تان صادق هستید واین میتواند زمینه های ایجاد اعتماد را شکل دهد.

برای سوابق و تاریخ ها یی که در طی رزومه به آن ها اشاره نمودید مدرک قابل ارائه دارید.

نگارش:

۵-رعایت نکات املایی و نگارشی.این نکته از موارد  بسیار مهمی در جذب کارفرما به رزومه می باشد.

مطمئنا رزومه ای همراه با غلط املایی و کاستی های نگارشی  و اشکالات تایپی چندان قابل توجه نخواهد بود!

مشخصه:

۶-مشخصه و نمونه یک رزومه کاری خوب این است که رزومه باید تمیز و مرتب و تایپ شده باید

توانایی ها:

۷-زیاد در مورد علایق فردی خود سخن نگویید.زیرا مواردی کی میتواند صاحبان کار را تشویق به پذیرش شما در زیر مجموعه خود نماید توانایی ها و مهارت ها و همچنین سوابق قبلی شما خواهد بود.

به روز باشید:

۸-ممکن است رزومه خود را به چندین محل بفرستید و شانس خود را برای کاریابی امتحان نمایید. در نمونه یک رزومه کاری خوب هرگز از رزومه تییه شده در چندین سال قبل استفاده نمی کنند.

تخصص:

۹-بهتر است در طی فرآیند رزومه نویسی در بخش ارائه اطلاعات در مورد تخصصات خود از اصطلاحات خاص مرتبط استفاده نماییید.

موفقیت ها:

۱۰-اگر دارای چندین تخصص هستید در ابتدا به موفقیت های کسب شده جدید ترتان بپردازید.چوم مطمئنا برای کارفرما جذابیت بیشتری خواهد داشت.

دوباره خوانی:

۱۱-سعی کنید با دوباره خوانی رزومه خود اطلاعات مهم خود را برجسته تر نمایید.

حقوق و دستمزد:

۱۲-به هیچ عنوان در مورد میزان حقوق مورد نظر خودتان در رزومه مطلبی ذکر ننمایید.این مورد باعث می شود دید کارفرما نسبت به شما  تغییر کند.سعی نمایید تا بیشتراشتیاق خود را نسبت به کار بروز دهید.

انگیزه:

۱۳-سعی کنید خود را فرد موثر و با انگیزه ای نشان دهید.

شما می توانید با گزینش عبارات و جملاتی ترغیب کننده خود را در زمره افراد مشتاق کار نشان دهید.

رعایت نکاتی که در بالا ذکر شد می تواند شمار را در نوشتن  نمونه یک رزومه کاری خوب یاری کند.

کارجویان عزیز دقت داشته باشید بعد از آموزش  نمونه یک رزومه کاری خوب و نوشته آن به طور معمول سازمان ها و شرکت ها از شما مصاحبه استخدامی می گیرند نحوه مصاحبه ، سوالاتی که در مصاحبه پرسیده می شود و پاسخ های شما حتی وضعیت ظاهری شما چه لباسی را بپوشید چه لباسی را نپوشید همگی در مصاحبه تاثییر گذار است.

به همین دلیل تیم سایت آزمون اطلاعات حرفه ایی راجع به تمامی نکاتی که باید در  مصاحبه رعایت کنید تا موفق شوید را گردآوری کرده است شما می توانید از اینجا مطالب را مطالعه نمایید.آموزش مصاحبه

اهمیت نمونه یک رزومه کاری خوب

برنده شدن در رزومه نویسی کار بسیار سختی است زمانی که هزاران نفر رزومه ارسال می کنند و کارفرما می خواهد هزار رزومه را با بی حوصلگی بخواند رزومه کاری موفق که در بین بقیه رزومه ها بدرخشد و در ذهن کارفرما حک شود کار آسانی نیست برخی از افراد می گویند رزومه آنقدر که باید اهمیت ندارد !!! در واقع درست است به دلیل بی توجهی و کم دقتی کارفرمایان در این بازه زمانی رزومه خیلی اهمیتی ندارد اما بی اهمیت نیست باتوجه به شرایط اشتغال و سیل عظیمی از بیکاری که در جامعه وجود دارد بایستی از تمامی ظرفیت ها و موقعیت ها برای بدست آوردن شغل ایده عال استفاده نمود. به همین دلیل ما برخلاف دیگر دوستان پیشنهاد میدهیم حتما از این فرصت استفاده کنید و  نمونه یک رزومه کاری خوب و با کیفیت را برای سازمان ارسال کنید.