راهکارهایی آسان برای کاریابی

راهکارهایی آسان برای کاریابی وجود دارد که طبق آن می توان شغل دلخواه خود را بدون استرس و ترس جستجو کرد و در نهایت پس از طی مراحل استخدامی به آن شغل دست یافت.

امروزه یافتن شغل مناسب جزء یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان به شمار می آید.در جامعه کنونی ما با افزایش تعداد فارغ التحصیلان نسبت به دهه های قبل روز به روز اهمیت کاریابی بیشتر نمایان خواهد شد.

همچنین می دانیم که بیکاری و تلاش زیاد در جهت جستجوی کار  مناسب می تواند بسیار مایوس کننده و استرس آور باشد.

نتایج تحقیقات نشان می دهند که در بسیاری موارد بیکاری برای مدت زمانی طولانی باعث ایجاد شرایطی برای شکل گیری افسردگی خواهد شد و دیده می شود که بسیاری از جوانان جویای کار از بیکاری برای خود و حتی خانواده هایشان دیوی بزرگ ساخته اند.

علاوه بر مورد فوق در جوامع امروزی دسته ای از افراد وجود دارند که با وجود شاغل بودن به دلایل مختلف از کار و حرفه خود رضایت کافی را ندارند و برای جستجوی کار و موقعیتی بهتر تلاش میکنند.

تمامی این افراد می توانند با به کارگیری نکاتی ظریف و آسان،حرکت در مسیر کاریابی را برای خود تسهیل نمایند.( راهکارهایی آسان برای کاریابی)

نکته حائز اهمیت در بحث راهکارهایی آسان برای کاریابی ،تغییر روش و فنون کاریابی نسبت به دهه های اخیر می باشد.امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ارتقا سطح ارتباطات ،کاریابی هم از جهات منفی و هم از جنبه های مثبت تغییر یافته که در این مقاله مجال پرداختن به جنبه های مختلف آن نیست.اما باید دانست که می توان با تلاش و توکل و به کارگیری نکاتی طلایی در جستجوی این مهم قدومی موثر  برداشت.

فردی که در کانال جستجوی کار قدم بر میدارد باید مثبت اندیش باشد و تلاش کند تا با بدست آوردن اخبار و اطلاعات جدید  و استفاده از تجربیات افراد موفق هر چه سریعتر به کار مورد نظر خود دست یابد.

در ذیل راهکارهایی آسان برای کاریابی ارائه شده است:

خودشناسی

-شناخت هر چه بیشتر روحیات و علایق خود.(این  مورد می تواند کمک شایانی در کسب موفقیت های آینده ما داشته باشد)

کارآفرینی

-تلاش در زمینه کارافرینی در صورت امکان

هدف

-اهداف خود را به خوبی بشناسید و توانایی شرح دادن آن ها برای کارفرما را داشته باشید

آینده نگری

-تلاش برای شناخت اهداف و نیاز های صاحبان کار

تخصص

-داشتن حداقل مهارت های لازم در رابطه با شغل مورد نظر

تلاش

-توجه  به فرصت های ارتقاء شغلی

امنیت شغلی

-امنیت شغلی(توجه به این مورد میتواند تا حد زیادی آینده شما را تامین و شما را آسوده خاطر نماید)

رزومه قوی و حرفه ایی

-تلاش برای تهیه یک رزومه قوی و متماییز(با رعایت تمامی چارچوب یک رزومه استاندارد) و همچنین به دور از اغراق

آموزش

-یادگیری مهارت های خاص(مانند:کار با کامپیوتر،کار با نرم افزارهایی خاص و …)

امید

-تلاش برای افزایش انگیزه و پرهیز از ناامیدی

جستجو

-جستجوی مداوم در سایت های کاریابی معتبر

شرایط

-اولویت بندی کردن مواردی مانند محیط کاری،ساعات کاری، میزان حقوق و دستمزد و …

مشورت

-استفاده از ارتباط های دوستی و فامیلی در جهت معرفی یا مشورت در مورد موقعیت های جدید

برنامه ریزی

-تهیه برنامه ای کوتاه مدت و میان مدت برای سال های پیش رو

سطح توقع

-کم کردن توقع در ابتدای راه

تحقیق

-شرکت در جوامع اجتماعی برای ارتباط بیشتر و موثر تر با صاحبان کار احتمالی یا تحقیق و کسب تجربیات جدید از دیگران

اعتماد بنفس

-حفظ اعتماد به نفس و ایمان به خود و توانایی ها و مهارت های فردی

راهکارهایی آسان برای کاریابی

در بالا  راهکارهایی آسان برای کاریابی ارایه شد که کارجویان عزیز می توانند با مطالعه آن با آرامش خیال و صبر به اهداف خود برسند متاسفانه در کشور ما اکثرا علاقه به کار در سازمان ها و ادارات دولتی دارند و حجم عظیمی از جوانان تحصیل کرده که توجه و توقع آن ها به سازمان های دولتی معطوف شده است که این طرز نگرش کار را برای دولت و بهبود وضعیت اشتغال بسیار سخت می کند به عنوان مثال در استخدامی بانک ها چند صد هزار نفر جهت استخدامی ثبت نام و در آزمون کتبی باهم رقابت می کنند برخلاف کشورهای پیشرفته مانند ژاپن…

طبق تحقیقات علاقه جوانان تحصیل کرده کشور ژاپن برای استخدام شدن در موقعیت های شغلی دولتی یک دهم ایرانیان است

مسئله بعد کارآفرینی  یکی از راهکارهایی آسان برای کاریابی است هرکدام از ما می توانیم با طرح یک ایده یک روش جدید یا خدماتی جدید هم خود هم چند نفر دیگر را به کاری مناسب و با درآمدی خوب مشغول کنیم شاید تنها راه خروج از این وضعیت اشتغال در جامعه بی نیازی از مشاغل دولتی و تمرکز به مشاغل خصوصی مخصوصا کارآفرینی باشد.

بسیاری از کارآفرینان هستند که درآمد روزانه آن ها غیر قابل باور است مانند سایت دیجی کالا قطعا دیجی کالا با یک روز و یک هفته و یک ماه به این موقعیت نرسیده است ابتدا با امکانات در دسترس مانند تمامی استارت آپ ها شروع کرده اما با تلاش و تلاش و تلاش به موفقیتی که شاهد آن هستیم رسیده است. دیجی کالا یکی از بهترین مثال های کارآفرینی می باشد. که چند صد نفر را به استخدام خود درآورده است و سود بسیار خوبی دارد. در ابتدا موسسان دیجی کالا حتی نمی توانستند موقعیت الان خود را متصور شوند اما با تلاش و پشتکار شبانه روزی موفق شدند.

از جمله بهترین راهکارهایی آسان برای کاریابی تولید شغل است!! اما به شرط این که تلاش و پشتکارتون زیاد باشد و بعد از شش ماه یا یک سال که به نتیجه دلخواه نزسیدید نا امید نشوید و در هدف خود پافشاری کنید.

کار در منزل

کار در منزل نیز یکی از راه کار های آسان کاریابی است که در برخی از موارد درآمد فوق العاده ایی نیز دارد برای اطلاع از ایده های خلاقانه کار در منزل از لینک زیر اقدام نمایید