چگونه کسب و کار خانگی راه بیندازیم

کسب و کار خانگی خودتان را راه بیاندازید!

چگونه کسب و کار خانگی  یا کار در منزل راه بیندازیم ، چه مجوز هایی نیاز است ، از کجا شروع کنیم ؟ ، چقدر سرمایه برای کسب و کارخانگی نیاز است ؟ چه میزان سود دهی خواهیم رسید؟ چقدر زمان نیاز است و…. این ها سوالاتی است که ذهن اکثر افرادی که به خود اشتغالی و کسب و کار خانگی فکر می کنند درگیر کرده است.

امروزه افراد جویای کار با سلیقه ها و تواناییی های مختلف و همچنین با محدودیت های متفاوت وارد دنیای کاریابان می شوند.

افرادی بر این باورند که محیط آرام و راحت منزل می تواند کانالی مناسب برای کسب درآمد و سود باشد.

در جامعه کنونی ما ، افرادی هستند که با وجود داشتن شغل باز هم ناراضی اند و اعتقاد دارند به اندازه زحمتشان مزد نمی گیرند و این ذهنیت منفی می تواند بر عملکرد آن ها در محیط کاری تاثیر سوئی داشته باسد.

از طرفی ما سعی داریم در این مقاله با معرفی تعدادی از مشاغل خانگی قدمی در جهت راه اندازی کسب و کار خانگی برای متقاضیان کار و حتی افراد خانه دار و علاقمند به درآمدزایی از این طریق برداریم.

۱-مشاوره تلفنی

در صورتی که در گذشته در رشته خاصی فعالیت و تخصص داشتید،اکنون می توانید در خانه نقش یک مشاور تحصصی و دلسوز را برای افراد نیازمند ایفا نمایید و کسب درآمد کنید.با تلاش بیشتر در این زمینه کارتان گسترده تر خواهد شد.

۲-مشاغل اینترنتی و کسب و کار خانگی یا کار در منزل 

امروزه شما میتوانید  با استفاده از تخصص خود در زمینه کامپیوتر و اینترنت در خانه با کمی خلاقیت و تلاش به فعالیت هایی از قبیل طراحی وب سایت،طراحی و فتوشاپ و… بپردازید.

شاید بهتر باشد مشاغل اینترنتی را بیشتر مورد بحث قرار دهیم:

شما در هر زمینه ایی که فعالیت می کنید می توانید کسب و کار خود را در اینترنت دنبال کنید به عنوان مثال اگر شما یک خانم خانه دار هستید و علاقه ایی به دوخت عروسک دارید می توانید وب سایتی برای خود بسازید و از طریق آن عروسک هایتان را به کل ایران ارسال کنید و از سراسر کشور مشتری داشته باشید حتی اگر نمی خواهید برای سایت ساختن هزینه کنید می توانید از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا وب لاگ ها در این زمینه استفاده نمایید، یا اگر در زمینه تئوری خاصی تخصص دارید می توانید از طریق اینترنت به دیگران آموزش دهید یا فایل های آموزشی خود را بفروشید . درکل مشاغل اینترنتی راهی بسیار مناسب جهت کسب درآمد از طریق کسب و کارخانگی است.

۳-فعالیت های هنری

شما میتوانید با استفاده از هنر خود کسب درآمر نمایید.لازم به ذکر است که آثار هنری برای گروه و افراد خاصی در جامعه بسیار جذاب  خواهند بود.

پس از همین امروز اگر در زمینه هنری خاصی مانند نقاشی و طراحی،قالی بافی،چرم دوزی و خیاطی و … تخصص دارید شروع به فعالیت نمایید تا با گذشت زمان مشتریان خود را پیدا کنید.

این نکته را مد نظر داشته باشید که با گذشت زمان این گونه فعالیت ها می تواند نسبت به هزینه مورد نیاز اولیه درآمد بیشتری را کسب نمایند.

۴-گل و گیاه

اگر به گل گیاه علاقه مندید و فضایی حداقلی برای پرورش گونه هایی خاص دسترسی دارید می توانید با پرورش گیاهانی از جمله گیاهان دارویی و حتی گیاهانی کوچک و زینتی مانند کاکتوس و … بپردازید و کسب و کار خانگی تان را رفته رفته گسترش دهید.

۵-پخت شیرینی

یکی از مشاغلی که می توان جزء کسب و کار خانگی محسوب می شود پخت شیرینی است امروزه با جستجویی در فضا های مجازی یا حتی قنادی ها و سوپر مارکت ها می توان شاهد فروش شیرینی هایی خانگی خاص و کیک های خوش طعم خانگی واز این دست شیرینی جات بود.

در صورت علاقه و توانایی،این زمینه میتواند یکی از شغل های خانگی پر درآمد و لذت بخش محسوب شود.

۶-تبلیغ و فروش محصولات دیگر تولید کنندگان

اگر در هیچ یک از موارد ذکر شده فوق تخصصی ندارید می توانید با مراجعه به شرکت ها و تولیدکنندگانی که برای فروش هر چه بیشتر محصولشان نیاز به تبلیغ دارند صحبت کنید و بخشی از وظایف تبلیغ کار آن ها را با به کارگیری فن بیانی خوب به عهده بگیرید.

به عنوان مثال شما می توانید با مراجعه به سایت تکومین قسمت ارتباط با ما درخواست همکاری در زمینه فروش محصولات تعاملی دهید پور سانت حاصل از فروش محصولات درآمد قابل قبولی خواهد داشت.

براساس آمار سال ۲۰۱۶ در آمریکا طی تحقیقات انجام شده شغل بازار یابی جزء پردرآمد ترین شغل ها ی این کشور قرار گرفته است .

با گزینش هر یک از زمینه های معرفی شده در بالا یا مواردی دیگر بسته به علایق و توانایی های شما  باید این نکات را برای موفقیت در کسب و کار خانگی تان در نظر داشته باشید:

-صبور باشید

در کسب و کار خانگی صبور باشید برای اینکه رفته رفته در زمینه ی منتخب خود پیشرفت نمایید و کسب درآمد کنید نیاز به تلاش و اختصاص دادن زمان بیشتری دارید.

-با علاقه پیش بروید

اگر نسبت به کسب و کار خانگی خود علاقه و اشتیاق داشته باشید روند پیشرفت شغلی تان بهبود خواهد یافت.

-مایوس نشوید

برای جا افتادن کسب و کار خانگی جدیدتان نیاز به زمان بیشتری دارید.پس به هیچ وجه مایوس نشوید.

-سفارشات خود را درست در زمان تعیین شده تحویل دهید.

رعایت این نکته مهم می تواند باعث جلب اعتماد مشتریان و گسترش ان ها شود.

-خلاق باشید

شما با به کارگیری خلاقیت و نوآوری خود در برخی رشته های کسب و کار خانگی یا کار در منزل مانند فعالیت های هنری و … می توانید سود بیشتری کسب نمایید.

-تلاش کنید تا اطلاعات خود را گسترش دهید

-به سلایق مختلف احترام بگذارید.

جهت مطالعه راهکارهای کاریابی به غیر از کسب و کار خانگی به لینک راه هایی آسان برای کسب و کار به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.