کار در ترکیه

کار در ترکیه :در این مطلب به شما آموزش می دهیم برای استخدامی و کار در کشور ترکیه چه اقداماتی را باید انجام دهید . ترکیه کشوریست اوراسیایی در شمال غربی ایران ، کشوری توریستی که سالانه مقصد میلیونها توریست می باشد یکی از گزینه های اصلی سفرهای خارج از کشور ایرانیان کشور ترکیه می باشد در این مطلب قصد داریم وضعیت کار در ترکیه ، میزان تخصص و سرمایه مورد نیاز جهت کار در ترکیه همچنین راه های استخدامی در ترکیه را به شما آموزش دهیم

کار در ترکیه 

بسیاری از ایرانیان به خصوص جوانان حتما به این فکر افتاده اند که کار و زندگی در خارج از کشور را امتحان کنند در این مطلب قصد داریم درباره کار در ترکیه مطالبی مهم بنویسیم که شما را در تصمیم گیریتان کمک کند.

ترکیه به دلیل همسایگی با ایران و همچنین فرهنگ و دین نزدیک به کشورمان مقصد بسیاری از ایرانیان برای سفر و کار و زندگی است.

معمولا ایرانیانی که قصد کار در ترکیه را دارند به چند دسته تقسیم می شوند:

کسانی که نه تخصص کافی نه تحصیلات دارند و نه زبان ترکی بلدند این افراد زمانی که برای کار در ترکیه اقدام می کنند عموما کارهایی از قبیلی کارگری به آن ها پیشنهاد می شود و باتوجه به حقوق و شرایط نامناسب کاری دست از شغل خود می کشند و شغلی دیگر را در ترکیه انتخاب می کنند نهایتا پس از چندین بار تلاش به ایران بازخواهند گشت.

یک دسته دیگر از ایرانیان هستند که متقاضی کار در ترکیه می باشند با این تفاوت که دارای تحصیلات بالا و متخصص هستند به عنوان مثال افرادی که ارشد یا دکترای مهندسی برق دارند یا مهندسی IT  و تخصص کامپیوتری دارند یا پزشکان متقاضی کار در ترکیه هستند اگر به زبان ترکی استانبولی مسلط باشند می توانند زندگی راحت و بی دغدغه ایی با درامد مناسب داشته باشند البه لازم به ذکر است که تعداد ایرانیان که با این شرایط در ترکیه کار می کنند کم نیست و اکثرا در شهر استانبول یا آنکارا زندگی می کنند.

بیشترین تخصص هایی که موفق به اخذ اقامت و کار در ترکیه می شوند:

پزشک، دندانپزشک ، مهندس فناوری اطلاعات (IT ) در صورت داشتن تخصص ، مهندس برق ، مهندس عمران ، مهندس معماری ، مهندس کامپیوتر بخصوص نرم افزار ، استادان دانشگاه و مدرسین زبان انگلیسی شانس بیشتری برای کار در ترکیه و درامد مناسب تر دارند.

دسته سومی که از ایرانیان در ترکیه کار می کنند افرادی هستند که سن بیشتری دارند و دوران بازنشستگی خود را در آن کشور سپری می کنند.

دسته ی دیگری از ایرانیان هستند که با سرمایه گذاری ، کار افرینی و تجارت در حال کار در ترکیه هستند این افراد تعدادشان از دسته های قبل خیلی کم تر هستند و اگر با تجربه باشند و به فرهنگ و زبان ترکیه ایی تسلط کامل داشته باشند افرادی موفق و با درآمد بالا محسوب می شوند . با توجه به رونق گرفتن ساخت و ساز ملک در ترکیه این صنف گزینه مناسبی برای کار در ترکیه و سرمایه گذاری است.

دسته دیگری از ایرانیان که متقاضی کار در ترکیه هستند افرادی اند که فنی کار هستند مانند مکانیک ها عکاس ها و …. این افراد در صورت مسلط بودن به زبان ترکی استانبولی کاری با درامد خوب خواهند داشت.

قوانین کار در ترکیه

کار در ترکیه

کار در ترکیه

سال پیش قوانین جدیدی برای مهاجرت و کار در ترکیه گذاشته شده است که فرایند کاریابی و استخدام در ترکیه را آسان تر کرده است در این قوانین آماده است اجازه کار در ترکیه به طور خودکار منجربه اجازه اقامت در ترکیه می شود

ویزای کار در ترکیه:

ویزای کار در ترکیه به چند بخش تقسیم می شود

ویزای کار موقت:

مدت اعتبار ویزای کار در ترکیه یک سال است و برای کار مشخص در موقعیت مشخص صادر می گردد. پس از اتمام یک سال با توافق طرفین ویزای کار به مدت سه سال تمدید می شود.پس از اینکه سه سال توافقی ویزای کار به اتمام رسید طرفین می توانند تا شش سال مجوز کار را تمدید نمایند.

ویزای کار نامحدود:

این نوع ویزا برای کسانیست که حداقل هشت سال در ترکیه اقامت داشتند .

راه های اخذ کار در ترکیه:

اولین و بهترین راه جهت اخذ اقامت کاری در ترکیه ارسال دعوتنامه کاری از کارفرمایی در ترکیه برای کارجویان ایرانی است اتباع ایرانی می توانند بدون داشتن ویزا به مدت سه ماه در این کشور حضور داشته باشند که تا شش ماه قابل تمدید است. لذا حضور فرد جهت کاریابی در آن کشور بسیار موثر است نکته مهم دیگر این است که سایت آزمون ها به زودی اخبار و آگهی های استخدامی خارج از کشور را منتشر خواهد کرد و شما کارجویان عزیز که قصد استخدام در خارج از کشور را دارید می توانید از این خدمات استفاده کنید.

دومین راه برای کار در ترکیه تحصیل در آن کشور است و می توان از طریق ویزای تحصیلی و ثبت نام در دانشگاه این کشور مراحل مربوطه را طی نمود.

به طور کلی کسانی که قصد کار در ترکیه دارند می بایستی به طریقی تاییدیه کارفرمایی را اخذ نمایند

برای آموزش کامل کار در کشور ترکیه بر روی لینک زیر کلیک کنید

کار در ترکیه

کشورهایی مانند آلمان ، اتریش و کشورهایی که در حوزه شنگن هستند اجازه ی جستجوی کار را در حوزه ی شنگن به افراد واجد شرایط می دهند.

باتوجه به برگشت سرمایه از اروپا پیشنهاد می شود در شرایط فعلی سیاسی ترکیه سرمایه گذاری در دیگر کشور های اروپایی انجام شود تا ترکیه.

سایت آزمون ها قصد دارد در آینده ایی نزدیک موتور جستجوی قوی جهت استخدام خارج از کشور برای جوانان مستعد ایران باشد.

از طریق سایت آزمون ها شما می توانید نیازمندی های تمامی کشورهای جهان را ببینید و با توجه به تخصص و حرفه تان جهت پذیرش اقدام کنید.

دانلود نمونه سوال استخدامی دستگاه های اجرایی و بانک ها دانلود رایگان نمونه سوال استخدامی

آموزش نحوه مصاحبه آموزش حرفه ایی مصاحبه