کار در ارمنستان

کار در ارمنستان:

ارمنستان در شمال غرب کشور عزیزمان ایران قرار دارد پایتخت این کشور شهر ایروان با جمعیت یک میلیون نفر تقریبا سی درصد از مردم کشور ارمنستان در پایتخت این کشور زندگی می کنند.

هزینه زندگی در ارمنستان:

هزینه زندگی در ارمنستان مانند دیگر کشورها بستگی به فرد دارد چقدر شخص پول خرج می کند و روحیات و سبک زندگی در مخارج روزانه هر فردی دخیل است پس نمی توان به طور قاطع عنوان کرد هزینه زندگی هر فرد در کشوری خاص چقدر است اما بطور میانگین و تقریبی می توان هزینه و مخارج روزمره را محاسبه کرد.

ارمنستان تقریبا کشور ارزانی است و هزینه های زندگی پایین می باشند به طور مثال جهت اجاره یک واحد آپارتمان در ایروان منطقه ایی متوسط برای دو الی سه نفر حد اقل ماهیانه ۳۰۰ دلار است. هزینه خورد و خوراک به طور متوسط برای هر فرد بالغ ماهی ۲۰۰ دلار می باشد. بنابراین می توان با ماهی ۵۰۰ الی ۶۰۰ دلار در ارمنستان زندگی کرد.

کار در ارمنستان:

ابتدا بهتر است راجع به ویزای کار بدانیم در اکثر کشورها جهت کار کردن نیاز به یک دعوتنامه از طرف کارفرما می باشد

در ارمنستان سه نوع ویزا صادر می شود:

۱٫ویزای ترانزیت

۲٫ویزای کوتاه مدت

۳٫ویزای بلند مدت

مدت اعتبار ویزای کوتاه مدت سه ماه (نود روز ) است و مدت اعتبار ویزای بلند مدت یک ساله است

جهت کار در ارمنستان بهتر است مطالب زیر را بدانید:

دولت این کشور محلی را برای صدور مجوز کار در ارمنستان قرار نداده است به این معنی که هیچ سهمیه ایی و یا آزمایشی برای کار در ارمنستان اتباع خارجی و یا محدودیتی برای آن ها پیش بینی نکرده است

نرخ بیکاری در ارمنستان هجده درصد است

ساعت کاری کارمندان در طول هفته چهل ساعت می باشد.

حقوق و دستمزد به طور متوسط برای کار در ارمنستان ۳۷۰ دلار است.

مراحل اخذ اقامت از طریق کار در ارمنستان:

زمانی که دعوت نامه ایی از سوی کارفرمایی در ارمنستان دریاف می کنید می توانید پس از مراحل قانونی تا یک سال در این کشور کار کنید پس از یک سال اقامت موقت دریافت می کنید. یا پس از اینکه سه سال در ارمنستان زندگی کردید می توانید اقامت دائم بگیرید و دو سال بعد پاسپورت ارمنستانی دریافت کنید.

راه دیگری جهت کار در ارمنستان و گرفتن اقامت از این کشور سرمایه گذاری می باشد با خرید ملک یا…. این راه میسر است.

کار در ارمنستان:

فعال ترین حوزه اقتصادی در ارمنستان توریسم می باشد به دلیل موقعیت جعرافیایی و همکاری با روسیه ، ایران ، اتحادیه اروپا صنعت توریسم این کشور را رونق داده است.

برخی از صنف هایی که آینده درخشانی در ارمنستان دارند و به شدت در حال شکوفا شدن هستند عبارت اند از : معدن کاری ، صنایع مرتبط با فلز ، دارو سازی ، ساخت و ساز ملک ، مهندس مکانیک ، IT، شیمی و همچنین شرکت های خدماتی .

با سرمایه گذاری های مستقیم خارجی اقتصاد این کشور را توسعه داده است و یک سیاست سرمایه گذاری مطلوب دارد. ارمنستان دارای زیر ساخت های مناسب گردشگری است.

کار در ارمنستان

کار در ارمنستان

بازار کار در ارمنستان :

فناوری اطلاعات و زیر ساخت های ارتباطی در این کشور بسیار قدرتمند است به طوری که در دور ترین نقاط و روستا های این کشور به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و به دلیل راحتی سرمایه گذاری خارجی در شاخه های مختلف اقتصاد این کشور را توسعه داده است و بین ۱۸۳ کشور رتبه ۴۳ جهان را کسب کرده است.

کار در ارمنستان بخش سرگرمی و فرهنگی : بخش های سرگرمی و فرهنگی می تواند زود بازده باشد و سود زیادی را در اختیار شرکت ها قرار دهد.

کار در ارمنستان بخش غذایی: در شهر های ایروان و دیگر شهر های این کشور رونق دارد

 

کار در ارمنستان بخش رشته ها:

رشته هایی که بازار کار خوبی در ارمنستان به خصوص شهر ایروان دارند:

مهندسی برق گرایش الکترونیک و قدرت ، مهندس IT  (مهندسی فناوری اطلاعات) ، مهندسی شیمی ، پزشکی ، داروسازی ، مهندسی عمران ، مهندسی شهر سازی ، مهندسی معماری

کار در ارمنستان بخش فنی کاران:

کارهای فنی که بازار خوبی در ارمنستان دارند:

جوشکاری ، برشکاری ، نقاشی ، معدن کاری ، بنایی ، سنگ کار و حرفه هایی که در ارتباط با ساخت و ساز یا فلز کاری هستند.

برخی از ویژگی فرهنگی ارمنی ها که برای کار در ارمنستان باید آن را بدانید:

به عنوان اولین ویژگی این که ارمنی ها بیشتر دوست دارند در مباحثی با موضوعات تاریخی ، آب و هوا و غذا صحبت کنند و دوست ندارند در مورد مذهب و اعتقادات و همچنین مسائل سیاسی صحبتی کنند.

دومین ویژگی فرهنگی که برای کار در ارمنستان باید مطرح کرد این است که توقف جلسات کاری و اداری به دلیل موضوعات کم اهمیت یک امر کاملا طبیعی است نباید در این شرایط از کوره در رفت یا ناراحت شد بهتر است در زمان وقفه راجع به موضوعاتی که در بالا گفتیم صحبت کنید.

سومین ویژگی در بحث کار در ارمنستان این است که زمانی بخواهید جلسه کاری یا مصاحبه استخدامی داشته باشید باید در سر موقع محل مورد نظر حضور داشته باشد یعنی از مهمانان جلسه انتظار دارند سر موقع خود را به محل مورد نظر برسانند اما تاخییر در ورود میزبان یک امر طبیعی است و باید کمی منتظر بمانید.

چهارمین ویژگی در باره کار در ارمنستان این است که در جلسات مخصوصا جلسات کاری ارمنی ها قبل از اینکه شما خودتان را معرفی کنید آن ها شما را به دیگران معرفی می کنند.

سایت آزمون ها قصد دارد موتور جستجوی قوی جهت نیاز بازار کار خارج از کشور برای متخصصین ایرانی باشد و این امکان به زودی پیاده سازی خواهد شد.

سایت کاریابی ارمنستان