مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی

مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی

درآزمون استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی پذیرش کارجویان سه برابر ظرفیت می باشد و دوسوم از افراد در مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی کنار گذاشته می شود در واقع می توان گفت مرحله مهم در استخدامی مصاحبه استخدامی می باشد چرا که خیلی از افراد موفق نمی شوند در این مسابقه پیروز باشند.

شما وقتی که آماده باشید برای یک آزمون سخت احتمال موفقیت شما بیشتر می باشد هرچه بیشتر آمادگی داشته باشید احتمال قبولی شما در آزمون بیشتر است.

دوستانی که نمونه سوالات استخدامی را تهیه کرده اند حتما متوجه شده اند که بسیاری از سوالات تکراری بوده است مصاحبه استخدامی نیز روند تکراری خود را دارد .

برای مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی چگونه آماده شویم؟

به طور معمول وقتی کسی منابع امتحان را بداند و مطالعه کند قطعا در آزمون پش رو موفق خواهد شد اما زمانی که منابع مشخص نیست یا منابع مطالعاتی به شدت وسیع و گسترده است چه باید کرد

مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی

مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی

کلید موفقیت در مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی :

بهترین راه  و موثر ترین راه حل خواندن نمونه سوالات مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی است چرا که سوالات در مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی تکراری است و موضوع سوالات مشخص است. لذا دانستن سوالات از قبل و آماده کردن پاسخ آن ها کلید طلایی موفقیت شما در مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی می باشد.

سوالات در مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی:

معمولا در مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی سوالات تخصصی پرسیده نمی شود چون شما درآزمون کتبی بخش تخصصی را پشت سر گذاشته اید زمان مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی ، مصاحبه به دو بخش تقسیم می شود:

بخش اول مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی (سوالات عمومی و روانشناسی استخدامی)

زمانی که برای مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی حاضر می شوید معمولا در یک اتاق با چند نفر که پشت میز نشسته اند روبرو خواهید شد، آرامش خیال و اعتماد بنفس بیشترین نقش را در مصاحبه استخدامی دارند.

ایتدا سوالات کلی راجع به خودتان بیوگرافی زندگی شما پرسیده می شود شما باید راجع به خودتان خانواده تحصیلات موفقیت های علمی و ورزشی و… خود توضیحاتی ارایه دهید توضیحات نباید کوتاه یا خیلی زیاد و با جزییات باشد حد اعتدال را در توضیحات حفظ نمایید.

بعد از سوالات کلی و شخصی در مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان ها سوالاتی راجع به اهداف و انگیزه شما پرسیده می شود که این بخش از سوالات از بخش قبل مهم تر است چرا که با پرسیدن چند سوال به دنبال شناخت روحیات و خلق و خوی شما می باشند. در این قسمت سوالاتی راجع به چه چیزی تمرکز شما را از بین می برد یا این که چند ویژگی مثبت و چند ویژگی منفی خودتان را نام ببرید، یا خودتان را توصیف کنید ، دوستانتان بارز ترین صفت شما را چه می دانند؟ و….

با توجه به پاسخ هایی که می دهید شخصیت ، رفتار و اخلاق شما تا حدودی مشخص می شود.

قسمت سوم سوالات عمومی و روانشناسی مصاحیه استخدامی بانک ها و سازمان ها ویژگی شغلی است یعنی برای شما سخت ترین شرایط شغلی که ممکن است به وجود بیاید را توضیح می دهند و از شما می خواهند عکس العمل و تصمیم خود را بازگو کنید به عنوان مثال : اگر قرار باشد چند هفته به منطقه محروم در استان …. بروید مشکلی با این موضوع ندارید؟ اگر قرار باشد شب شیفت بمانید چکار می کنید؟ یا تعطیلات آخر هفته را باید برای کار های عقب مانده در اداره سپری کنید عکس العمل شما چیست؟

بخش چهار از مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی مربوط به مهارت های کامپیوتر می شود معمولا از شما می پرسند آیا تا به حال گزارشی ارسال کرده اید آیا نامه ای برای سازمان یا ارگان های اداری فرستاده اید لازم به ذکر است هرچه شغل وابستگی به کامپیوتر بیشتر باشد سوالات تخصصی تر و بیشتری پرسیده می شود.

بخش پنجم مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی مربوط به زبان انگلیسی می باشد البته این قسمت نیز مانند قسمت قبل بستگی به سمت و ماهیت شغل دارد اگر به عنوان مثال مصاحبه استخدامی بانک قسمت ارزی شرکت کرده باشید زبان نقش بسیار مهمی در انتخاب شما دارد چرا که کارمند بانک ( قسمت ارزی) نیاز به دانستن زبان انگلیسی دارد .

 

بخش دوم مصاحبه استخدامی سوالات عقیدتی سیاسی :

برای اطلاع از سوالات و توضیحات آن شما می توانید از طریق لینک زیر به بخش نمونه سوالات عقیدتی سیاسی در مصاحبه استخدامی بانک ها و سازمان های دولتی بروید و مطالب مربوطه را مطالعه کنید