پرورش قارچ در منزل

پرورش قارچ در منزل

کانال تلگرام کار در منزل

کانال تلگرام کار در منزل ما را دنبال کنید

پرورش قارچ  در منزل نیازمند یک سری آموزش ها و مهارت های تخصصی می باشد که در این مطلب قصد داریم به آموزش آن بپردازیم

اولین اصل در کشاورزی زمان کاشت محصول است زمان مناسب برای پرورش قارچ در منزل از برج هفت تا برج نه امی باشد اما اگر ااز لحاظ وسایل گرمایشی و سرمایشی محدودیتی نداشته باشید می توان در تمام طول سال قارچ پرورش دهید این نکته را مد نظر قرار دهید برای درآمد بیشتر بهتر است وسایل و تجهیزات تهویه هوا تهیه کنید تا بتوانید مستمر قارچ را در منزل پرورش دهید دمای اتاق پرورش قارچ باید بین ۱۰ الی  ۱۵ درجه باشد. اتاقی که قصد دارید در آن قارچ را پرورش دهید باید قابل شستشو و در معرض حشرات و جانوران و باکتری ها نباشد.

قارچ باید در محیط تاریک پرورش یابد به جز نور مستقیم خورشید نور های دیگر آسیبی به قارچ نمی زند


  پرورش قارچ در خانه    توصیه :

مصاحبه کارآفرین برتر پرورش قارچ در منزل را بخوانید فردی که با پرورش قارچ در منزل از یک میلیون تومان سرمایه به دو میلیارد تومان رسید .

مصاحبه با کارآفرین برتر پرورش قارچ

پرورش قارچ در خانه


پرورش قارج در منزل با کم ترین امکانات

محیط پرورش قارچ در منزل

اتاق پرورش قارچ در منزل

یک سری شرایط برای اتاق پرورش قارچ در منزل الزامی می باشد :

  1. همان طور که قبلا نیز اشاره شد برای سود دهی پرورش قارچ در منزل باید سیستم تنظیم و تهویه هوا در اتاق وجود داشته باشد
  2. اگر قفسه های پرورش قارچ در وسط اتاق قرار دهید عرض قفسه ها باید ۱۸۰ سانتی متر باشد
  3. اگر قفسه های پرورش قارچ را در کنار دیوار قرار دادید عرض آن باید ۹۰ سانتی متر باشد که دست به همه ی قارچ ها برسد
  4. قفسه های میتواند جعبه چوبی به ابعاد ۶۰*۹۰ به عمق ۲۰ سانتی متر نیز باشد ( پرورش قارچ با کم ترین امکانات)
  5. جهت پرورش قارچ  در منزل با کم ترین امکانات می توان هر طبقه را با تخته چوب های ۳ سانتی متری و در ابعاد نود تا صد و هشتاد سانتی متر پوشانده و کود را کف هر طبقه ریخته و قارچ را در آن کاشت ( در این صورت نیازی به جعبه های چوبی نخواهد بود )
  6. توجه : هیچ طبقه ایی بر روی کف زمین نباید قرار گیرد ( حتما برای پرورش قارچ در منزل طبقه اول  باید حداقل ۱۵ سانتی متر  از سطح زمین بالاتر باشند )
  7. توجه : فاصله طبقات از هم ۶۰ سانتی متر باشد
  8. جهت پرورش قارچ در منزل معمولا ۳ طبقه در نظر می گیرند
  9. نکته طلایی و پیشنهاد ویژه : برای درآمد بیش تر و بهره برداری بیشتر از قارچ ها بهتر است در جعبه های چوبی قارچ را پرورش دهید در اتاقی به ابعاد ۶ در ۵ می توان ۱۸۰ جعبه مستقر کرد که از این ۱۸۰ جعبه می توان ۱ تن در هر فصل قارچ برداشت کرد.

نحوه  پرورش قارچ در منزل با کم ترین امکانات :

پهن اسب و کاه بهترین کود برای پرورش قارچ می باشند طرز تهیه کود برای پرورش قارچ در منزل به این صورت است که مقداری پهن اسب و کاه را با هم مخلوط می کنیم و در فضای تقریبا ۴ الی ۳ متری نگهداری می کنیم کود ها را لگد کاری کرده تا متراکم شوند بطوری که از نفوذ باران و آب جلوگیری شود پس از مدتی درجه حرارت کود افزایش می یابد این به ان معنی است که عملیات تخمیر در حال صورت گرفتن است بهتر است قبل از لگد کاری کود ها مقداری آهک به آن اضاف کرد این عمل باعث می شود تخمیر با کندی انجام شود مقدار آهکی که باید اضاف کرد به اندازه  ۲۰ درصد از کود باید باشد

پس از مخلوط کردن آهک کود ها را مخلوط کنید.

جهت آموزش کامل پرورش قارچ در منزل فایل pdf  را دانلود نمایید.

پرورش قارچ در منزل

هزینه پرورش قارچ در منزل

 

برداشت قارچ های پرورشی در منزل 

برداشت قارچ هر دو هفته ( ۱۵ روز ) صورت می گیرد زمانی که قارچ ها آمادخ برداشت می شوند باید تاج آن شکل کامل خود را بدست آورده باشد سعی کنید برای برداشت قارچ ها از سبد های بزرگ استفاده نکنید زیرا قارچ های زیرین له شده یا بر روی آن ها خراش میافتد و فروش این محصولات سخت می شود نحوه چیدن قارچ از خاک به این صورت است که کلاهک آن را گرفته و بپیچانید با این کار به راحتی از خاک جدا می شود و بعد از برداشت از خاک ساقه کثیف آن را با چاقو ببرید تا جایی که ممکن است از دست کش استفاده کنید

بسته بندی قارچ ها :

بسته بندی محصولات غذایی باعث می شود طول عمر محصول افزایش یابد اگر در بسته های شکیل قرار دهید فروش محصولات راحت تر و سود حاصله افزایش می یابد در پرورش قارچ در منزل نیز بسته بندی از اهمیت خاصی برخوردار است پس پرورش قارچ در منزل و برداشت آن قارچ ها را در محیطی سرد منتقل کنید قارچ ها را تمیز کنید و قارچ های بزرگ و سالم درون بسته های مربوطه قرار دهید و قارچ های درجه دوم و سوم که از لحاظ ظاهری مناسب نیستند می توانید جهت استفاده در پودر قارچ بفروشید.

جهت آموزش کامل بسته بندی قارچ ها پکیج آموزش کامل پرورش قارچ در منزل را دانلود کنید  

هزینه پرورش قارچ در منزل

هزینه پرورش قارچ در منزل کاملا متفاوت بوده است به عنوان مثال اگر در مناطق گرمسیری زندگی می کنید نیاز به اسپیلت برای تهویه هوا دارید نوع اتاقی که قصد دارید در آن قارچ پرورش دهید و …. با توجه به تجربه افراد موفق در زمینه پرورش قارچ در منزل پیشنهاد می شود با سرمایه کم و تولید کم شروع کنید ( مخصوصا اگر تجربه ایی در این زمینه ندارید) می توانید با یک میلیون تومان در اتاق ده متری شروع به پرورش قارچ در منزل کنید.

کار در منزل

به جرات می توان گفت سود حاصل از خیلی از فعالیت های که در منزل انجام می شود از حقوق ثابت بیشتر است مانند پرورش قارچ در منزل کاری که با درد سر کم و سود زیاد صورت می پذیرد پیشنهاد می شود برای موفقیت و کسب درآمد بیشتر به کار در منزل فکر کنید تا هم شما درآمد بیشتری داشته باشید و هم اقتصاد ایران عزیز شکوفا شود.

 

کار در منزل

 

عضویت در کانال تلگرام کار در منزل

کانال تلگرام کار در منزل

کانال تلگرام کار در منزل

سایت آزمون ها برای ازایه آموزش های کاربردی کار در منزل  و آشنایی افراد با انواع کار در منزل و همچنین تقویت انگیزه کانال تلگرامی را ایجاد کرده است شما می توانید با عضویت در این کانال ایده های کار آفرینی ، افراد موفق در این حوزه و … را مطالعه نمایید برای عضویت در کانال تلگرام کار در منزل لینک زیر کلیک نمایید .

کانال تلگرام کار در منزل

 

آموزش بازار یابی و فروش محصولات خانگی 

موزش بازاریابی و فروش محصولات خانگی یک فایل PDF است که در آن نکات طلایی و کلیدی نحوه فروش محصولات خانگی در چندین صفحه آورده شده است این فایل تضمین کننده افزایش حداقل  ۵ برابری فروش شماست . شما می توانید از طریق لینک زیر به این فایل دسترسی داشته باشید

آموزش بازاریابی و فروش محصولات خانگی